[start] Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas. Niosą spokój, radość, miłość oraz niezapomniane, wspólne chwile spędzone z bliskimi. [koniec] Jednak nim nadejdzie pierwsza gwiazdka, jak zawsze czeka nas ogrom pracy. Podobnie jest w Świetlicy. W oczekiwaniu na ten wyjątkowy dzień, dzieci razem z wychowawcami ubrały choinkę, wykonały świąteczne dekoracje i przygotowały krótki wigilijny montaż słowno- muzyczny. Nagrodą za zaangażowanie w zajęcia było wyjście do McDonald’s.

Grudzień przyniósł naszym wychowankom także kilka niespodzianek, m. in. długo wyczekiwaną wycieczkę do Parku Rozrywki -  Mandorii oraz wspaniałe prezenty, które placówka otrzymała od Fundacji Orlen- 6 grudnia, na Mikołajki.  Znalezione pod choinką podarunki ucieszyły dzieci i uczyniły ten dzień jeszcze bardziej wyjątkowym. 

Mamy nadzieje, że przypomniana wychowankom, tego dnia historia Świętego Mikołaja, jego pochodzenie, wizerunek i związane z nim zwyczaje, umocniły ich wiarę w poczciwego staruszka z brodą, który spełnia marzenia i pozwala poczuć magię świąt.